Psaní článků na zakázku - zvyšte své obraty

18.01.2021

Už se vám někdy stalo, že se vám dostal do ruky text, od kterého jste nemohli odlepit oči? Přesně takový text vám připravím na zakázku, a zvednu tak vaše obraty z prodeje.

Texty vyvolávají touhu po koupi

V historii jsme se nejednou stali svědky toho, jak síla slova obrátila svět naruby. Hezky vyjádřená ideologie dokázala přimět lidi k zabíjení, zradě, nebo naopak k obrovské odvaze.

Vyvolává ve vás tento obrázek emoce? Texty umí to samé
Vyvolává ve vás tento obrázek emoce? Texty umí to samé

Změna nákupního chování zákazníků je pak "pro slovo" doslova hračkou! Za to, co by si lidé normálně nekoupili, teď utratí své poslední peníze - a ještě si půjčí. Vše navíc umocní, pokud moc článku podtrhne příběh. Lidský mozek si totiž rád převrací příběhy na sebe, a to tak, jako by se staly přímo čtenáři. Schopní copywriteři - a marketéři obecně - se tak stávají novodobými vypravěči.

Články prodávají důvod

Lidé si nechtějí koupit gauč, ale místo, kde mohou pohodlně lenošit. Lidé si dokonce ani nechtějí koupit technické parametry ledničky, ale způsob, jak uchovat potraviny čerstvé a svěží po dlouhou dobu. Naprostá většina lidí se během nakupování řídí emocemi. Pojďte se mnou vzbudit ve vašich zákaznících chtění, hněv, naštvání, spalující chtíč, vzrušení nebo touhu, aby jim ostatní záviděli. Tohle všechno články umí.

Výborný text vám vydělá peníze

Skvěle napsaný text umí posunout postoj člověka od "panebože, jak si takovej nesmysl vůbec někdo může koupit"až ke shánění nejrůznějších půjček jen proto, aby mohl zboží držet v ruce již dnes.

Výhodou textů je, že vám přitáhnou zákazníky - po jednorázové vstupní investici - zdarma. Jakmile je jednou máte, už vám je nikdo nevezme. Jedná se o výbornou investici, která vám vydrží již navždy.

SEO - aby vás zákazníci našli

Při psaní textů zohledňuji SEO. Jedná se optimalizaci webu a jeho obsahu pro vyhledávače. Díky ní se má váš web šanci umístit na nejvyšších pozicích ve vyhledávačích, např. na Googlu či na Seznamu. SEO nastavení je nezbytné proto, aby vás vaši zákazníci našli. K čemu by totiž bylo mít krásný web a vymazlené, sexy a žádané zboží, pokud by se o něm nikdo nedozvěděl a nikdo váš nenašel.

Na kolik vás článek ode mě vyjde?

Účtuji 0,3,- Kč za znak vč. mezer. Co to znamená v praxi? Průměrně se článek pohybuje od minimální ceny 600,- Kč do 1.600,- Kč. Pokud nelze cena vyjádřit počtem znaků, počítám 350,- Kč na hodinu.

Čekací lhůta na článek na zakázku

Obvykle vám stihnu první článek připravit do týdne. Vše je ale o domluvě. Pokusím se udělat vše, co vám na očích uvidím. Pokud to chvátá, máknu. Naopak, předem vám řeknu, pokud právě nemám kapacitu.


Druhy článků na zakázku:

PR články

Tváří se jako běžné články a mají pro čtenáře skutečnou informační hodnotu. Zboží prodávají jen tak "mimochodem na pozadí". Velmi oblíbená a účinná reklama.

PR článek v podobě rozhovoru
PR článek v podobě rozhovoru
PR článek na zakázku
PR článek na zakázku

Návody

Ukážou lidem, jak dané zboží funguje a k čemu se hodí. Umí dát čtenářům důvod, proč si zboží koupit. Mají pro čtenáře skutečnou hodnotu.

Návod, článek na zakázku
Návod, článek na zakázku
Návod, článek na zakázku
Návod, článek na zakázku

E-booky

Udělají z vás odborníky v oboru. Ukážou zákazníkům, že tomu, co prodáváte, skutečně rozumíte. Zvýší vaši důvěryhodnost. Nabídka e-booku zdarma zaslaného na e-mail je také skvělou cestou, jak z lidí "dostat jejich e-mailové adresy", a zůstat tak s nimi v kontaktu.

Rozhovory, reportáže a jiné publicistické útvary

Vzhledem k mému působení v médiích si poradím i s takovými úkoly. Vytvářením autentického obsahu (nikoliv opisováním již napsaného) se přiblížíte čtenářům a ukážete jim, že jste skuteční lidé z masa a kostí a že máte názory. Lidé navíc raději obchodují s tím, koho znají. Články představují velmi efektivní cestu, jak se lidem představit.

Reportáž
Reportáž
Rozhovor
Rozhovor

Newslettery, firemní blog a další rozličný tovar

Princip zpracování různých textů zůstává stále stejný. Než se pustím do psaní, vyjasním si s vámi, zda si přejete zachovat přísně seriózní tón řeči, nebo naopak odlehčené vyjadřování nebo dokonce tykání aj.

Ghostwriting

Máte světu co říct a nemáte čas to sepsat? Jednoduše mi předáte vaše myšlenky (telefonicky, osobně, nahrajete mi je během procházky se psem aj.) a já jim dám přitažlivou písemnou formu. Hodí se pro všechny, kteří chtějí ovlivňovat davy - herce, politiky, zpěváky aj. Články či texty delšího rozsahu následně vydáte pod svým jménem - moje 100% diskrétnost je samozřejmostí.


Zvyšte publikováním článků svůj obrat. Pravděpodobnost, že se vám investice NEvyplatí, je nulová.


Kdo to tu píše:

Jmenuji se Markéta Mazancová a jsem redaktorka a copywriter na volné noze. Působím v Českých Budějovicích. Pro své klienty píšu texty, které prodávají, např. texty na web, PR články, firemní blogy, spravuji sociální sítě nebo vymýšlím slogany aj. S nadšením vytvořím unikátní texty, které naloví zákazníky i pro vaši firmu!